środa, 19 października 2011

Certyfikaty

Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z każdym dniem jest coraz większe. 
Na co zwracać uwagę kupując kosmetyki?
Ważne jest aby kosmetyk posiadał certyfikaty, które świadczą o najwyższej jakości produktu.
Wybieraj produkty posiadające następujące certyfikaty:

COSMETIQUE-BIO logo Zielone

 


Cosmebio logo Zielone: min.95% składników są naturalne lub pochodzenia naturalnego, min. 95% składników roślinnych są ekologiczne, min.10% gotowego produktu składniki są ekologiczne.

 

 

ANIMAL NON TESTED

 


Nie są testowane na zwierzętach, logo wskazuje, że produkt ekologiczny nie był testowany na zwierzętach.

 

 

 

ECOCERT

 


ECOCERT jest oficjalnie uznaną instytucją dokonującą kontroli i wydającą świadectwa weryfikujące dostosowanie produktów ekologicznych do wymogów stawianych takim produktom w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych.
Jest instytucją akredytowaną przez COFRAC, USDA i MAFF. Znak ECOCERT jest jednym z głównych znaków potwierdzających czystość ekologiczną , cieszącym się reputacją i zaufaniem zarówno wśród konsumentów, jak i producentów towarów naturalnych.
ECOCERT ma swe przedstawicielstwa we Francji, Niemczech, Belgi, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii, powołane do wydawania świadectw i prowadzenia kontroli nad firmami europejskimi.
 
Aktualnie ECOCERT wykonuje również usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w około 70 krajach poza Unią Europejską, na wszystkich kontynentach. Usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw wykonywane przez ECOCERT służą budowaniu zaufania niezbędnego dla rozwoju rynku towarów ekologicznych.

Znakiem "ekologiczne i biologiczne kosmetyki" mogą być oznakowane produkty, w których ilść stosowanych surowców pochodzenia naturalnego wynosi przynajmniej 95%, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych. Określeniem "biologiczny kosmetyk" są opatrzone produkty, których surowce naturalne pochodzące z biologicznych upraw stanowią przanajmniej 50%.
 
Pozostałe kryteria stosowane przy kontroli obu klas produktów: * zakaz stosowania surowców (roślinnych, jak i zwierzęcych) modyfikowanych genetycznie * surowce pochodzenia zwierzęcego uzyskiwane tylko ze zwierząt żywych (np.mleko, miód) * zakaz testowania produktu końcowego na zwierzętach * rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych i barwiących * zakaz stosowania sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej * jako konserwanty dozwolone są m. in. następujące substancje: kwas benzoesowy, kwas mrówkowy, kwas sorbinowy, salicylowy i ich sole * w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, rezygnacja z radioaktywnego naświetlania.
Ecocert nadała dotychczas certyfikat około 1100 kosmetyków pochodzących od 80 producentów, z czego większość pochodzi z Francji

 

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...