niedziela, 4 grudnia 2011

Dom w świątecznym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i najpiękniejsze święta w roku. Pełne magii i uroku sprawiają, że trwają w naszej pamięci przez bardzo długi czas. Kojarzą się nam z dzieciństwem, z chwilami beztroski i wspólnym, rodzinnym świętowaniem w gronie rodziny i znajomych. Zdaję sobie sprawę, że są osoby, które nie lubią świąt, ale mam nadzieję, że jest ich zdecydowanie mniej. 

Większość z nas ulega magii świąt i to uczucie warto w sobie pielęgnować.


Aby te święta były wspaniałe koniecznie musimy zadbać o wystrój naszego domu i stworzyć taką atmosferę, aby każdy czuł się w nim dobrze i z uśmiechem na twarzy wspominał święta przez cały, długi rok.
Nie będę pisała o porządkach przedświątecznych ale o magii, którą możemy sami stworzyć we własnym domu.

Nieodłącznym elementem wystroju domu w czasie Świąt jest choinka. I tutaj każdy ma ogromne pole do popisu. Może być wysoka pod sam sufit, albo całkiem malutka na stoliku lub w kuchni. Dla tych co nie lubią choinek albo nie mają miejsca w domu polecam przepiękne stroiki, które możemy sami zrobić albo kupić gotowe. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a radość jest ogromna. Doskonałym pomysłem może być poproszenie dzieci o zrobienie stroika i dekoracji świątecznych, będzie to dla nich wspaniała i kreatywna zabawa.


Dla mnie czas przygotowań świątecznych to najbardziej radosny okres w całym roku. Kupuję ozdobne serwetki na stół, pachnące wanilią świece, mnóstwo ozdób i dodatków na stół wigilijny. W zeszłym roku dekoracje były w odcieniach czerwieni, w tym roku w moim domu zagości fiolet. Wigilia to dla mnie i mojej rodziny wyjątkowy dzień. Czas wyciszenia, spokoju i radości, że spędzimy te święta razem. 


W czasie świąt bardzo ważną rolę w moim domu przywiązuję do zapachów.
Nie zapominam o świecach zapachowych i kominkach. Aromaty, które wydzielają olejki eteryczne pomagają się zrelaksować, stworzyć świąteczny nastrój czy pobudzają do działania.
Duży wybór cudownych olejków można kupić w sklepach.
Świętami pachnie nie tylko mój dom, ale i kosmetyki, które stosuję. Piernikiem pachnie mydełko Feniqia, które po prostu chciałoby się zjeść. Otulona zapachem mydełka, popijając korzenną herbatkę, w przytulnym i ciepłym domu będę szczęśliwa jak nigdy.
Warto poświęcić troszkę więcej czasu dla siebie, niech to będzie czas wyciszenia i radości. Oczywiście nie zapominam o prezentach dla siebie, znajomych i rodziny.  W tym roku podaruję bliskim kosmetyki naturalne, które nie zawierają substancji chemicznych i tych wszystkich szkodliwych składników, które szkodzą naszej skórze. Niesamowity wybór kosmetyków naturalnych z najdalszych zakątków świata można już i u nas kupić.  Każdy znajdzie tam coś wyjątkowego dla siebie, rodziny czy znajomych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...