czwartek, 29 marca 2012

Olej Ximenia - odpowiedź natury na potrzeby skóry

Wśród wielu kosmetyków na uwagę zasługują produkty fIrmy Swazi Secrets.

Swazi Secrets jest firmą z siedzibą w Swaziland w Południowej Afryce, której główną działalnością jest produkcja kosmetyków na bazie oleju Marula. Swazi Secrets jest członkiem Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (WFTO) oraz członkiem-założycielem SWIFT (Suazi Fair Trade Network).

Swazi Secrets spełnia normy etycznego, sprawiedliwego handlu: uczciwego zakupu surowców przez producentów, zachowanie różnorodności biologicznej i ochrony środowiska i racjonalnych, zrównoważonych zbiorów. Jej głównym celem jest generowanie przychodów dla biednych wiejskich  kobiet Swazi.

 

Dzisiaj opowiem Wam o oleju Ximenia. To odpowiedź natury na potrzeby skóry.

Drzewo Ximenia (Ximenia caffra i Ximenia americana) zostało tak nazwane na cześć hiszpańskiego zakonnika, Francisco Ximenez, który napisał o roślinach w 17 wieku.  Szeroko rozpowszechnione w całej południowej Afryce. Jest to krzew lub - w niektórych sytuacjach - niewielkie drzewo z ciemnozielonymi liśćmi i pachnącymi kwiatami, które zwracają uwagę na smaczne owoce podobne do śliwki. Każda część drzewa Ximenia jest przydatna na wiele sposobów w codziennym życiu. Kora jest używana do leczenia infekcji jamy ustnej i bóli brzucha, a owoce, które są bardzo bogate w witaminę C stosuje się w kuchni w wielu recepturach.  Olej Ximenia jest uzyskiwany z nasion owocu i jest jednym z najcenniejszych olejów kosmetycznych afrykańskich. Posiada właściwości przeciwzapalne, poprawia przepływ krwi w skórze, nawilża i ma działanie kojące skórę.

Ximenia Olej nadaje skórze miękkość i przyjemne uczucie delikatności. Jest bardzo skutecznym olejem pomocnym w zwalczaniu przedwczesnego starzenia się skóry suchej i odwodnionej. Kobiety i dziewczęta w Republice Południowej Afryki używają oleju Ximenia aby zmiękczyć skórę i poprawić kondycję włosów. Olej ten jest idealny dla najbardziej wrażliwej i zniszczonej skóry. Jest gęsty, ale nie tłusty, może być wykorzystywany zarówno do włosów, twarzy i ciała. Jądra owoców zawieraja 68 -75% oleju, bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe (± 96%).

Doświadczenia wykazały, że olej Ximenia wpływa korzystne na skórę suchą, podatną na szybsze starzenie, a także poprawia funkcjonowanie tkanek gruczołów łojowych. Jest odporny na utlenianie co czyni go idealnym jako składnik do walki z wolnymi rodnikami.

Ximenia posiada właściwości przeciwzmarszczkowe, wzmacniające ściany komórkowe, restrukturyzujące, łagodzące i odżywcze.

Olej Ximenia ma działanie odżywczo-regenerujące i anti-aging. Kojący film ochronny pozostający na skórze po aplikacji zapewnia długotrwałą ochronę dla skóry najbardziej wrażliwej, narażonej na warunki klimatyczne (wiatr, morze, słońce, sól, małe blizny lub pęknięcia.) Nadaje skórze gładkość i jedwabistość.

 

Olej Ximenia pochodzi z pierwszego tłoczenia na zimno  z nasion ximenia americana. Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa tego oleju. Na początku bardzo zaintrygowała mnie nazwa tego oleju. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam. Cenię go przede wszystkim za działanie. Naprawdę poprawia wygląd suchej skóry. Wchłania się dosyć szybko, zapach trudny do opisania ale przyjemny.

 

To produkt, który można stosować na wiele sposobów:

Ciało, dłonie, stopy: nałożyć trochę oleju Ximenia i wykonać delikatny masaż, tak czesto jak to konieczne.

Włosy: Jest to bardzo skuteczny zabieg jako olej do włosów suchych, słabych i zniszczonych. Warto go stosować raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od stanu wysuszenia włosów.


Cenną informacją jest fakt, że produkt posiada certyfikat PHYTOTRADE AFRYKA.Kigelia Cosmetics - African Earth Skin Care współpracuje z Akredytowanym Partnerem Phytotrade Afryka (Southern African Natural Products Trade Association).

To zobowiązuje do:


a) Wspierania obszarów wiejskich, wzmocnienie pozycji ekonomicznej w Afryce Południowej.
b) Korzystania z lokalnych, afrykańskich gatunków roślin pochodzących z Organizacji zrównoważonych zbiorów.
c) Pozyskiwania składników od ludzi z niskimi dochodami społeczności wiejskiej.
d) Przyjęcie etycznej i zrównoważonej produkcji, handlu i praktyk biznesowych.
e) Poszanowanie i obronę praw lokalnej społeczności w odniesieniu do równego dostępu i podziału korzyści.
f) Odpowiedzialność za przestrzeganie wszystkich właściwych i międzynarodowym praw i przepisów.

Olej Ximenia, ja również inne produkty Swazi Secrets można kupić tutaj.
Wpisując w zamówieniu kod aw-2591 otrzymacie 5% rabatu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...