niedziela, 20 listopada 2011

Demakijaż - podstawa pielęgnacji

Zmywanie makijażu i oczyszczanie twarzy to bardzo ważny etap codziennej pielęgnacji skóry. Doskonale oczyszczona skóra jest w stanie lepiej przyjąć dobroczynne składniki z nakładanych kremów. 


Wybór kosmetyków do demakijażu na rynku jest ogromny. Możemy wybrać płyn miceralny, mleczko lub śmietankę, emulsję, oliwkę, żel lub piankę. Ważne jest aby dobrać preparat do rodzaju cery. Każda z nas lubi co innego, różne są nasze upodobania dlatego trzeba szukać i próbować aż znajdzie się taki produkt, który spełni nasze oczekiwania.
Kosmetyki do demakijażu:


Płyny miceralne - zawierają micele czyli kuleczki składające się z cząstek wodnych (łączą się z kurzem i innymi zanieczyszczeniami) oraz tłuszczowych (łączą się z resztkami makijażu i sebum). Wyglądają jak woda ale delikatnie i dokładnie oczyszczają cerę.

Mleczka lub śmietanki – zawierają składniki lipidowe, które usuwają makijaż oraz mogą zawierać substancje o działaniu łagodzącym, pielęgnującym i tonizującym. Lubią je przeważnie osoby mające suchą skórę.

Żele - są idealne dla osób ze skórą trądzikową. Nie zawierają mydła. Jeśli na skórze często powstają krostki i zaskórniki warto wybrać ten kosmetyk.

Pianki - są bardzo delikatne i skuteczne. Nie zawierają mydła.

Oliwki - świetnie usuwają makijaż ponieważ zostały oparte wyłącznie na składnikach tłuszczowych. Nie powodują podrażnień. Można zmywać makijaż oczu.


Płyny dwufazowe - kosmetyk idealny dla osób lubiących wodoodporne kosmetyki. Składa się z dwóch warstw: wodnej i olejowej. Należy wstrząsnąć kosmetykiem aby powstała emulsja, która doskonale zmywa makijaż.


Po oczyszczeniu skóry należy przemyć twarz tonikiem, a potem nałożyć odpowiedni krem pielęgnacyjny. 

Rano odświeżamy twarz tonikiem albo płynem miceralnym ponieważ w nocy skóra też ulega lekkiemu zanieczyszczeniu. 

Przy demakijażu warto pamiętać, że nie wolno pocierać i rozciągać skóry. Zmywamy skórę tak długo aż wacik będzie zupełnie czysty. Z reguły trzeba zużyć kilka wacików, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Oczywiście nie zapominamy o szyi i dekolcie co jest bardzo częstym błędem w codziennej pielęgnacji naszej skóry.

Duży wybór kosmetyków do demakijażu znajdziemy tutaj.

A z kodem aw-2591 będą o 5% tańsze.Zdjęcia: google

2 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...