Maseczki to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia albo wspólny wieczór z przyjaciółką. Dla tych wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą proponuję przygotować maseczki samemu. Nie jest to wcale takie trudne jak wydaje się na początku. Oczywiście, że można użyć gotowej maseczki z tubki ale teraz kiedy jesienne wieczory są bardzo długie warto zrobić je samemu. Dobra zabawa, mile spędzony czas i satysfakcja gwarantowane.
Domowe maseczki nie wymagają dużych nakładów finansowych, składniki potrzebne do ich sporządzenia znajdziemy we własnej kuchni albo w sklepie spożywczym.
Co nam będzie potrzebne?
- miseczka
- drewniana szpatułka lub twardy pędzel
- wata lub waciki kosmetyczne
- plastikowe sitko
- tarka plastikowa
- przegotowana woda
- ręcznik
- opaska na włosy.
Pamiętajmy aby nie używać metalowych przedmiotów. Owoce wybieramy jak najbardziej zdrowe i świeże. Większość owoców czy jarzyn możemy przetrzeć przez sitko ale te bardziej twarde musimy zetrzeć na tarce.
Najpierw bardzo dokładnie zmywamy brud czy makijaż z twarzy, zakładamy opaskę na włosy i nakładamy przygotowaną maseczkę równomiernie na twarz i szyję. Na oczy warto położyć wacik nasączony herbatą. Najlepiej wtedy wygodnie się położyć, włączyć relaksującą muzykę i wypoczywać. Po około 20 minutach zmywamy albo zdejmujemy maseczkę w zależności od rodzaju użytych produktów.
Proponuję zrobić sobie wspólny wieczór z przyjaciółką, wtedy nakładamy maseczki jedna drugiej i jest to zdecydowanie łatwiej zrobić. A przy tym mamy mnóstwo świetnej zabawy i relaksu.
Maseczki do cery suchej:
Możemy użyć marchewkę, seler, avocado lub kabaczek.
Marchew
Doskonale nadaje się do cery suchej, zniszczonej i mieszanej. Ucieramy marchew na tarce, dodajemy trochę śmietany, oliwy lub serka homogenizowanego. I kilka kropel cytryny. Możemy zagęścić odrobiną mąki ziemniaczanej.
Seler
Drobno utartą łyżkę selera mieszamy z jednym żółtkiem. Możemy dodać pół łyżeczki miodu jeśli nie mamy kłopotu z rozszerzonymi naczynkami.
Avocado
Miksujemy połówkę owocu i dodajemy żółtko.
Kabaczek
Idealny przy cerze wrażliwej, ma działanie kojące, leczy odmrożenia.
Plaster kabaczka ucieramy na tarce i nakładamy na twarz i szyję.
Możemy zastosować również utarte z żółtkiem maliny lub poziomki albo roztarte brzoskwinie, gruszki czy morele.
Maseczki do cery tłustej:
Możemy użyć ogórka, pomidora, ziemniaki, poziomki, zielony groszek lub truskawki.
Ogórek
Maseczka z ogórka jest jedną z najbardziej znanych maseczek do cery tłustej. Ma działanie wybielające i łagodzące a efektem jest delikatna, jedwabista i rozjaśniona cera.
Można nałożyć na twarz grube łupiny ogórka albo zetrzeć ze skórką na tarce i połączyć z serkiem homogenizowanym lub zagęścić mąką ziemniaczaną. Warto również trochę soku połączyć z ubitą pianą z białek.
Pomidor
Przecieramy przez sito i zagęszczamy mąką ziemniaczaną. Ma doskonałe działanie przy cerze tłustej, ziemistej i porowatej. Nie można go stosować przy cerze z rozszerzonymi naczynkami i cerze wrażliwej.
Ziemniaki
Gotujemy ziemniaki w łupinach i mieszamy z mlekiem lub śmietaną. Maseczka powinna być ciepła.
Poziomki
Mają działanie antyseptyczne, stosujemy je zmieszane z pianą z białek.
Zielony groszek
Ugotowane ziarna groszku rozgniatamy i dodajemy śmietanę. Nadaje cerze tłustej świeżość i matuje skórę.
Truskawki
Mają działanie odżywcze, wygładzające i odświeżające. Można je stosować przy cerze z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Truskawki rozgniatamy przez sitko i miazgę kładziemy na buzię.
Przy cerze mieszanej jest więcej pracy. Nakładamy maseczki w zależności od cery czyli na tłuste partie twarzy te do cery tłustej, na partie suche odpowiednie dla cery suchej.
A na cerę normalną możemy położyć maseczkę z avocado lub marchewki.
Możemy stosować jeszcze więcej owoców czy warzyw aby sporządzić gotowe maseczki w domu. Wybór składników zależy od rodzaju cery, należy o tym zawsze pamiętać.
Zdjęcia: google
o ta maseczk z avocado brzmi interesujaco:)
OdpowiedzUsuńUwielbiam domowe maseczki, mam kilka swoich faworytów w tej dziedzinie.
OdpowiedzUsuńWspaniałe przepisy na domowe maseczki. Natura w 100 % - żeby tylko jeszcze pokonac lenistwo.
OdpowiedzUsuńAle warto pokonać lenistwo, a świadomość, że robimy coś tylko dla siebie zdecydowanie poprawia nastrój.
OdpowiedzUsuń