wtorek, 7 lutego 2012

Mydła Alep - gwarancja najwyższej jakości!

Od czasów starożytnych mydło Alep stanowi symbol historii i kultury. Receptury kosmetyków w dużej mierze czerpią z orientalnych tradycji, miejscem w którym się narodziły jest starożytne miasto Aleppo w Syrii.

Miasto Aleppo znajduje się w północno-zachodniej Syrii. Jest to jedno z najstarszych miast na świecie, nieprzerwanie zamieszkałe od jej powstania.

Mydło na Bliskim Wschodzie w Syrii produkowane jest w niezmieniony sposób od 2 000 lat. Mydło Alep z Syrii jest uznane na całym świecie za najlepsze mydło naturalne.

Zapytacie dlaczego? Ponieważ jest całkowicie oparte na surowcach naturalnych: wodzie, oliwie z oliwek, oleju laurowym tłoczonym z jagód wawrzynu oraz zasadzie sodowej.

Proces wytwarzania mydła jest bardzo ciekawy. Całą produkcję mydła Alep robi się ręcznie. Jest to technika wyrobu rzemieślniczego długa i pieczołowicie pielęgnowana. Sekret tego mydła polega na użyciu oliwy z oliwek i oleju z jagody wawrzynu (liść laurowy). Olej z oliwek tłoczony jest na zimno, dzięki czemu zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości.

 Mydło jest wytwarzane wyłącznie w ciągu zimowych miesięcy od listopada do lutego, po zbiorach świeżej oliwy z oliwek i oleju laurowego. Na początku oliwę z oliwek z dodatkiem wody morskiej i sody podgrzewa się przez kilka dni. Pod koniec tego procesu dodawany jest olejek laurowy. Następnie masa jest wylewana na dużej przygotowanej powierzchni wyłożonej pergaminem. Pracownicy dokładnie mierzą wysokość wylewanej masy. Kiedy masa stężeje krojona jest ręcznie na kostki specjalnie do tego celu zrobionym drewnianym radłem. Jest to bardzo niewygodna pozycja, ale pozwala dokładnie wykroić kostki z zastygłej masy. W następnej kolejności każde mydełko zostaje ostemplowane znakiem producenta. Stemplowanie mydeł odbywa się ręcznie. Oryginalne syryjskie mydła z Aleppo można poznać właśnie po pieczęci na jednym z boków, która potwierdza autentyczność mydła. Aby mydła stwardniały suszy się je w przewiewnych pomieszczeniach przez okres 9 miesięcy. Kostki układa się jedna na drugiej. Podczas suszenia kolor mydła na wierzchnich warstwach zmienia się z oliwkowej zieleni do koloru piasku. W środku kostki kolor nie zmienia się i pozostaje zielony. Po tym poznajemy jaki jest wiek mydła i jak długo bylo suszone.Mydła Alep cieszą się powodzeniem niezmiennie od wielu wieków. Sukces tego mydła tkwi w działaniu na naszą skórę. Mydło zyskało uznanie ponieważ potrafi zdziałać cuda. Świadczą o tym opinie bardzo wielu zadowolonych klientów, którzy uporali się z problemami skóry czy włosów.

Mydło Alep jest zalecane dla osób z tłustą lub mieszaną skórą skłonną do zanieczyszczeń, dla osób z problemami skórnymi takimi jak: łuszczyca, trądzik, egzemy oraz alergie. Mydło ma silne działanie antyseptyczne. Świetnie oczyszcza skórę, działa łagodząco, przyspiesza zanik powstałych zmian skórnych. Z powodzeniem można je stosować do zwalczania łupieżu, trądziku, swędzenia i podrażnienia skóry. Dzięki zawartości oliwy z oliwek świetnie nawilża skórę, przez co nawet osoby z suchą skórą znajdą w nim ciekawy produkt do pielęgnacji ciała i twarzy. Mydło jest idealnym kosmetykiem do stosowania dla całej rodziny.

Warto wiedzieć, że Alepia, La Maison D'Orient to marka syryjskich kosmetyków naturalnych opartych na bazie mydła Alep i oleju laurowego. Receptury kosmetyków w dużej mierze czerpią z orientalnych tradycji, miejscem w którym się narodziły jest starożytne miasto Aleppo w Syrii. Alepia oferuje kosmetyki naturalne, nie testowane na zwierzętach, przyjazne dla skóry i środowiska. Pozbawione agresywnej chemii i substancji toksycznych szkodliwych dla zdrowia. Pielęgnujące skórę w zgodzie z naturalnym rytmem.

Alepia to gwarancja najwyższej jakości!

Bardzo duży wybór mydeł oferuje sklep Biolander. Każdy znajdzie mydło idealne dla siebie.
Z kodem aw-2591 kosztują 5% taniej.

Wkrótce na moim blogu przeczytacie o mydłach Alep Excellence.

Już dziś serdecznie Was zapraszam do odwiedzania mojego bloga.Zdjęcia: google

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...