niedziela, 12 lutego 2012

Oliwa z oliwek w roli głównej

Jak już wcześniej wspominałam marka Alepia jest jedyną, która oferuje tradycyjne mydła Alep z Aleppo opracowane na olejach z pierwszego tłoczenia.

Dla tych z Was, którzy lubią prostotę i znają magiczne właściwości i moc oliwy z oliwek polecam Mydło Alep Excellence Oliwkowe 100% Bio.


Jest to niezwykle łagodne mydło, które składa się w 100% z oliwy z oliwek z certyfikatem BIO. Zawarta w mydle dziewicza oliwa z oliwek odmładza, nawilża, łagodzi podrażnienia i przede wszystkim chroni delikatną skórę. Delikatne i naturalne jest idealnym mydłem pielęgnacyjnym dla całej rodziny.

Drzewa oliwne uprawiano już w starożytności we wschodniej części regionu Śródziemnomorskiego. Pomimo, że nie znano jeszcze wtedy składu chemicznego oliwy z oliwek, bardzo ją ceniono. Przez Homera była nazywana „złotym płynem”. Używana była do namaszczania, jako kosmetyk, ale również w codziennej kuchni, jako źródło tłuszczu i energii. Oliwę uzyskuje się poprzez procesy mechaniczne, takie jak odwirowywanie, zgniatanie, wymywanie. W ten sposób dokonuje się oddzielenia części płynnej od części stałej. Najlepszy dla zdrowia skład chemiczny ma oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.


Zdjęcie: google

Owoc oliwki w 15-25% składa się z oliwy. Zawartość wody waha się od 30-60%, cukry ok. 19%, włókna ok. 6%, proteiny ok. 2% i woski ok. 1,5%. Do produkcji oliwy wykorzystuje się cały owoc: miąższ i pestkę. Największą zawartością oliwy odznacza się miąższ. Biorąc pod uwagę skład oliwy z oliwek pierwszego tłoczenia, lipidy stanowią 99% całej masy produktu.
Oliwa z oliwek ma właściwości poprawiające ukrwienie, rozgrzewające skórę, działa w przypadku stanów zapalnych, bólów mięśni oraz dolegliwości reumatycznych.

Mydło Alep EXCELLENCE Oliwkowe 100%:
jest mydłem w 100% roślinnym, nie zawierającym tłuszczów zwierzęcych i mineralnych, jest produktem szlachetnym, wytworzonym w 100% z dziewiczej oliwy z oliwek z BIO certyfikatem, nie zawiera produktów ropopochodnych, parabenów, sztucznych barwników, syntetycznych dodatków i stabilizatorów będących częstym alergenem. Skład mydła kusi prostotą: oliwa z pierwszego tłoczenia z certyfikatem biologicznym, woda i śladowa ilość sody kaustycznej niezbedna w zmydlaniu.

Mydło jest bardzo wydajne i nie kruszy się. Kostka jest duża więc dla wygody można ją podzielić na mniejsze kawałki.

Mydło jest bardzo łagodne i jeszcze bardziej bielsze z całej linii Alepów. Posiada świeży i naturalny zapach, który uwodzi swoją prostotą. Bardzo obficie się pieni dając mnóstwo białej piany. Nie wysusza skóry i jest przyjemne w stosowaniu. Zamknięte jest w szarej torebce z okienkiem, przez które widać mydełko.

Warto wiedzie, że Alepia została Laureatem nagrody "Palmares 2009 Cosmétiques"  "Najlepsze produkty do pielęgnacji, które można kupować ze 100% zaufaniem".

Na moim blogu możecie przeczytać o historii mydła, jak również więcej informacji o mydłach Alep. Serdecznie zapraszam do lektury.


To oliwkowe mydło możecie kupić w Biolanderze.

Pamiętajcie o kodzie aw-2591. Zapłacicie wtedy za nie 5% mniej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...