środa, 15 lutego 2012

Masło shea - pomocne w walce z ubóstwem

Afryka. Odległa i bardzo daleka. Jednym z podstawowych problemów Afryki jest głód. Klęska ta dotyka przede wszystkim dzieci. Karite Europa Afryka (KEA), z siedzibą w Aix-les-Bains w Sabaudii oferuje bezpośredni import i sprzedaż masła Shea. Importuje to masło shea z Mali.  Mali należy do najbiedniejszych krajów świata.  Głównym problem stanowi bezrobocie i bieda, a także analfabetyzm: tylko 30% dzieci chodzi do szkoły. Szkoły nie są obowiązkowe, poza  tym wiele rodzin nie stać na opłacenie czesnego, kupno zeszytów czy chociażby najtańszych nawet butów.

Jednym ze sposobów walki z ubóstwem jest produkcja masła shea. Produkcja masła shea zapewnia zatrudnienie i dochód tysiącom kobiet, podnosi ich społeczną pozycję i daje szansę na posłanie dzieci do szkoły. Niektóre firmy zaopatrujące się w karité w Afryce – w ramach idei sprawiedliwego handlu – tworzą programy pomocy lokalnym społecznościom. Obok wytwórni masła powstają szkoły, w których można nauczyć się czytać i pisać oraz wyszkolić w różnych umiejętnościach. Wyrabiane w 19 afrykańskich krajach karité w wielu z nich jest jednym z głównych towarów eksportowych. Drzewa masłowe rosną tylko w Afryce i spotkać je można w 19 sąsiadujących ze sobą krajach, poczynając od Senegalu, po Ugandę i Etiopię. Te 19 państw zwykło nazywać się Pasem Drzew Masłowych.


Masło shea pochodzi od grupy kobiet, których ogólnym celem jest przyczynienie się do walki z ubóstwem kobiet zaangażowanych w sektorze Shea, zwiększając ich dochody. Masło Shea jest "Złotem" malijskich kobiet, cenny anti-aging, skarb dla zdrowia skóry, idealny produkt dla całej rodziny, kawior dla skóry suchej. Masło jest w 100% naturalne i biologiczne. Jest produktem poszukiwanym do pielęgnacji skóry.


I my także możemy pomóc malijskim kobietom kupując produkty KEA KARITE.

Im więcej produktów będzie się sprzedawać, tym większe będzie zapotrzebowanie na masło shea.

Kosmetyki KEA KARITE możecie kupić w Biolanderze.

Wpisując w zamówieniu kod aw-2591 otrzymacie 5% rabatu.


Warto pomagać.


Zdjęcia: google/facebook

6 komentarzy:

 1. Naturalne kosmetyki to, coś czym jestem aktualnie bardzo zainteresowana, więc z pewnością będę wchodziła na tego bloga. :) Sama prowadzę blog z opowiadaniami, zapraszam z nadzieją, że znajdziesz na nim też coś dla siebie :)

  Pozdrawiam
  www.malinowoherbaciana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kupując jakiś produkt (w tym przypadku masło karite) możemy pomóc ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Monika. Serdecznie Cię zapraszam do odwiedzania mojego bloga. A Twoje opowiadania na pewno przeczytam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z Tobą Bianka. Czasem tak niewiele trzeba zrobić, aby pomóc i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masło shea zamawiam na allegro nierafinowane.Bardzo sobie chwalę przede wszystkim do pielęgnacji stóp i ust

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...