czwartek, 3 listopada 2011

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami staje się coraz bardziej popularny. Budzi tęsknotę za odrobiną egzotyki w codziennym życiu.  Zwłaszcza jesienią stanowi doskonały sposób na relaks i poprawę samopoczucia. 
Świadomość dbania o duchowe i fizyczne piękno daje niesamowitą równowagę w codziennym życiu.

Masaż z użyciem gorących  kamieni z wykorzystaniem olejku aromatycznego pomoże pozbyć się napięć i stresu, działa uspokajająco i relaksująco. Poprawia odżywienie skóry, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie i powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii.


Źródło: bank-zdjęć
Technika masażu gorącymi kamieniami wywodzi się z zabiegów stosowanych od setek lat na Dalekim Wschodzie. Opiera się na przekonaniu, że wzdłuż kręgosłupa i mózgu znajdują się ośrodki energii zwane czakrami. Każda z czakr leży w sąsiedztwie jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego (produkujących niezbędne do życia hormony) i stymuluje ich działanie. Szczegółowe mapy rozmieszczenia czakr na ludzkim ciele i łączących je meridianów używane są od setek lat we wschodniej medycynie, przede wszystkim w akupunkturze. Zgodnie z nimi rozkłada się też kamienie podczas masażu. Pod wpływem ciepła kamieni leżących w okolicach czakr i masażu polegającego na przesuwaniu ich wzdłuż meridianów w organizmie następuje odblokowanie przepływu energii.

Przy masażu gorącymi kamieniami odczuwamy głęboki  relaks i odnowę biologiczną całego ciała. Do masażu używane są specjalne kamienie z bazaltu pochodzenia wulkanicznego. Kamienie mają gładką powierzchnię przez co ułatwiają poślizg na skórze, wspaniale magazynują ciepło i stanowią niesamowity relaks.

 

Efektem masażu gorącymi kamieniami jest: 

- poczucie głębokiego relaksu,
- uwolnienie nagromadzonego stresu,
- rozluźnienie organizmu,
- ogólne oczyszczenie organizmu,
- podniesienie podstawowej przemiany materii,
- harmonia, równowaga i spokój ciała.


Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka ponieważ relaksuje i regeneruje całe ciało.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...