niedziela, 27 listopada 2011

Lawendowo mi ...

Jak mówi przysłowie Tripolitan „Zapachy są przyjemnością dla duszy”. I jest w tym bardzo dużo prawdy. Uwielbiamy pięknie pachnące kosmetyki, szukamy nie tylko doskonałych składników w produktach pielęgnacyjnych ale również ważnym dla nas czynnikiem jest zapach. Często to właśnie on ma decydujące znaczenie przy wyborze kosmetyku.Mydła perfumowane pochodzą z długoletniej tradycji Wschodu. Zawierają odpowiednio dobrane składniki naturalne tak aby przyniosły jak najwięcej korzyści naszemu ciału i duszy. 

Mydło perfumowane Lawenda marki Feniqia to kosmetyk wyprodukowany na składnikach w 100% naturalnych. Mogą go używać osoby nawet z najbardziej wrażliwą skórą.
Zawiera olej z oliwek z pierwszego tłoczenia, oleje roślinne, zioła, sól alkaliczną oraz olejki eteryczne. Nie zawiera oleju Palmowego, jest bez konserwantów i syntetycznych barwników. I nie jest testowane na zwierzętach.

Mydełko zapakowane jest w piękny kartonik, a w środku znajdziemy małą kosteczkę, która z pewnością nas ucieszy. Malutkie kawałeczki lawendy zatopione są w mydełku, co sprawia, że mydełko nie tylko ślicznie wygląda ale ładnie pachnie lawendą. Podczas mycia obficie się pieni dając dużo białej, pachnącej piany. Codzienna higiena to czysta przyjemność.
Mydełko sprawia, że po kąpieli nie musimy używać dodatkowo balsamu czy mleczka a zapach utrzymuje się bardzo długo na skórze.
Śmiało można o nim powiedzieć: mała rzecz, a cieszy.Lawenda jest skutecznym ziołem polecanym w stanach napięcia nerwowego oraz na fizyczne objawy spowodowane stresem bóle głowy, migrenę i bezsenność, zmniejsza kołatanie serca, łagodzi depresje. Wprowadza nasze ciało i umysł w stan relaksu i odprężenia. Doskonale dezynfekuje, udrażnia drogi oddechowe, poprawia krążenie, zmniejsza bóle mięśniowo-stawowe. Napar z jej kwiatów likwiduje problemy trawienne.

W kosmetyce naturalnej stosuje się głownie olejek eteryczny, który służy do kąpieli, masaży oraz do aromatyzowania naturalnie wytworzonych kremów, mydeł i balsamów. Olejek z lawendy przyspiesza regenerację naskórka i ma działanie antyseptyczne, jest polecany do każdego rodzaju skóry, a szczególnie do skóry zniszczonej.
 
Mydełko jest do kupienia tutaj. Warto wpisać kod aw-2591, wtedy zapłacicie 5% taniej.

zdjęcie: google

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...