niedziela, 15 stycznia 2012

Certyfikat AIAB-BIO-ECO

Chciałam Wam przedstawić kolejny certyfikat, który możemy znaleźć na opakowaniach naturalnych kosmetyków.  
Warto wiedzieć co oznaczają certyfikaty na produktach aby wybierać produkty jak najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku.

Specyfikacja Cosmetics Bio AIAB została przygotowana przez: Włoskie Stowarzyszenie na rzecz rolnictwa ekologicznego (AIAB).

Cele specyfikacji: 
Pozostać w zakresie pielęgnacji ciała przy użyciu produktów o niskim oddziaływaniu na środowisko i możliwości ochrony zdrowia konsumentów. Spełnienia oczekiwań konsumenta poprzez właściwe określenie, przejrzyste i kompletne Cosmetics Bio Ecology.

Ekologiczne kosmetyki AIAB zapewniają: brak materiałów wątpliwych w produktach ekologicznych, tak samo w opakowaniach produktu.

Brak surowców "wysokiego ryzyka", czyli alergenów, substancji drażniących lub uznanych za szkodliwe dla zdrowia człowieka.

Ograniczenie oddziaływania na środowisko z powodu nadmiernej ilości opakowań (opakowań jednostkowych) lub nie nadających się do recyklingu.

Zachęcamy do opakowań z odnawialnych surowców, materiałów do recyklingu.

Ekologiczne kosmetyki AIAB uzyskuje się dzięki poszanowaniu negatywnej listy substancji zakazanych, bez użycia GMO, bez korzystania z testów na zwierzętach, bez użycia promieniowania jonizującego, z wykorzystaniem podstawowych produktów rolnych i zwierząt gospodarskich z rolnictwa ekologicznego.

Etykieta musi zawierać wystarczającą ilość informacji, aby pomóc konsumentom zrozumieć, co to jest za składnik. Jeżeli wyjaśnienie nie może być na etykiecie, powinna ona się znajdować w materiałach informacyjnych (ulotki, broszury).

Więcej o innych certyfikatach możecie przeczytać tutaj i tutaj.

2 komentarze:

  1. I takie powinny być kosmetyki :) Ja mam zamiar powoli pozbywać się sztucznych kosmetyków a zapełniać je naturalnymi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się cieszę. Zapewniam Cię, że kosmetyki naturalne są wspaniałe. Odkąd używam kosmetyków naturalnych wiem, że jest w czym wybierać. Zapraszam Cię do poczytania mojego bloga, znajdziesz na nim recenzje kosmetyków i mam nadzieję, że wybierzesz coś dla siebie. Serdecznie Cie pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Jest mi bardzo miło, że mnie czytacie.
Jeśli macie pytania proszę piszcie, chętnie na nie odpowiem.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...